Sebze & Meyve için solucan gübresi

Sebze & Meyve için solucan gübresi

En önemli özeliği tüm bitkilerin ihtiyaç duyduğu enzimleri rahat bir şekilde almasını sağlar , %30-40 arasında toprağın su tutma kapasitesini arttırır, toprağın organik madde oranını artırır, toprağın içinde bulunan zararlı organizmaları yok eder, ürünlerin kök gelişimini arttırır, unutulan aroma ve renkleri kazandırır, Sebze ve meyvede erkencilik sağlar, sebze ve meyvede verim artışını % 40’a kadar arttırır. Raf ömrünü uzatır.

Organik katı solucan gübresinin içeriği & Toprak katkısı

% 100 organik , içeriğinde herhangi bir zararlı ot tohumu bulundurmaz, çıplak elle kullanılabilir herhangi insan sağlığına zararlı madde içermez, toprakta çözülemeyen organik elementlerin hızlıca çözülmesini,  yavaş salınımlı sebze ve meyvelerin almasını sağlar, Sebze ve meyvelerde lezzet ve aromada unuttuğunuz tadları hatırlatır, aşırı kullanımda ürünlerinize herhangi bir zarar vermez (yanma gibi), toprağın organik madde miktarını artırır.

 

Bir önceki yazımız olan Bahçe ve Çiçekler İçin Solucan Gübresi başlıklı makalemizde çiçek çoşturan, çiçek gübresi ve doğan çiçek gübresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments

comments